adkuchni on Facebook

E mail...

Blog > Komentarze do wpisu
Same same but different

 

W Kambodży mają takie powiedzenie „same, same but different”. Chciałaś sok z papai, ale jest z arbuza – same, same but different. Miały być delfiny? Nie ma, ale jest bocian. Same, same but different. Jeśli szybko przestawisz się na ten system – wierzcie mi podróż staje się pasmem achów, echów i ochów, bo nic Was nie rozczaruje.

Po powrocie postuluję wdrożenie tej filozofii w miejscu pracy. O ile byłoby prościej, piękniej, luźniej gdybyśmy mogli mówić: „Nie mamy pomysłu na telewizję, ale za to zrobiliśmy fajny baner do netu. Same, same but different!”, „Zamiast 3 koncepcji pokażemy 1,5. same, same but different!”. Na co klient z uśmiechem odpowiadałby:  „Mówiłam czerwone tło? Miałam na myśli niebieskie… same, same but different J”. „Miałem zapłacić 1000 zł? Hmmm… ale wysłałem Ci 500 zł. Same, same but different.”. 

Wooow, wooow, moment, moment… czy ten system już w naszej branży nie funkcjonuje?

Witamy w Kambodży…sorry, w Polsce! Same, same but different. :)poniedziałek, 11 lutego 2013, kaha_m
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: essence, *.ip.netia.com.pl
2014/02/03 11:20:18
to powiedzenie, o ile dobrze wiem, narodziło się w Tajlandii w efekcie kalki językowej ;)
-
2018/02/22 11:12:16
Bardzo ciekawy wpis :)
Pozdrawiam :)
-
2018/02/23 14:51:12
Bardzo ciekawe powiedzenie muszę też zastosować je w miejscu pracy.
-
2018/07/06 09:44:53
No takie powiedzenie jako pracownika w pracy to raczej nie przedzie. Oddasz nie taki projekt to nie zdążysz wypowiedzieć tego powiedzenia zanim szef cię zgasi. Ale powiem szczerze że powiedzenie bardzo fajne i super że mają tak je zakorzenione. I czy to tak działa na zasadzie wypowiedzenia tego i nic się nie stało czy jednak jest problem. _______________
Memorabbit